Strona korzysta z plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Dalsze przeglądanie witryny oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji czytaj tutaj.

ul.Szpitalna 2

(95) 768 2343

dokdrawno@o2.pl

Dutw

Data wpisu: 12 marca 2019r.

 

UWAGA:  Zarząd Stowarzyszenia DUTW zaprasza na  Walne Zgromadzenie Członków, które odbędzie się w sali widowiskowej WEDEL Drawieńskiego Ośrodka Kultury w dniu 26 marca 2019r. o godzinie 10.00 (I-szy termin zebrania);10.30 (II-gi termin zebrania)

Proponowany porządek zebrania:

1.Otwarcie zebrania; powitanie

2.Wybór Przewodniczacego i Sekretarza zebrania

3.Rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania merytorycznego i finansowego Zarządu za 2018r.

4.Rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania z działalności Komisji Rewizyjnej za rok 2018

5.Dyskusja nad sprawozdaniami i podjęcie uchwał

6.Dyskusja-wolne wnioski

7.Zakończenie obrad

 

 

 

Data wpisu: 17 grudnia 2019r.

 

Razem do Teatru.

Drawieński Uniwersytet Trzeciego Wieku do końca  grudnia 2018 roku realizuje projekt pn. „Razem do Teatru. Organizacja wyjazdów do różnych instytucji kultury w celu poznania ich oferty i specyfiki”, który jest dofinansowany ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura Dostępna, natomiast wkład własny niezbędny do jego realizacji zapewniony został przez Burmistrza Drawna.

         W ramach projektu zorganizowanych zostało pięć autokarowych wyjazdów do Szczecina do teatrów, filharmonii i innych instytucji kultury:

 • dnia 6 października odbyło się:

- zwiedzanie Muzeum Morskiego na Wałach Chrobrego połączone z oglądniem aktualnej wystawy sztuki Afrykańskiej oraz uczestnictwem w warsztatach na bębnach afrykańskich,

- spacer po Wałach Chrobrego i podziwianie zabytków architektury,

- spektakl w Teatrze Współczesnym pt.: „Bzik. Ostatnia minuta”,

 • dnia 4 listopada:

- zwiedzanie Muzeum Narodowego w Szczecinie - Centrum Dialogu Przełomy,

- spektakl w Teatrze Polskim pt.: „Kolacja dla Głupca”;

 • 16 listopada:

- zwiedzania budynku Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza jako wyjątkowego obiektu architektonicznego,

- wysłuchanie koncertu symfonicznego: Szostakowicz, Beethoven, Čiurlionis,

 • 1 grudnia:

- oglądanie Makiety Zamku Książąt Pomorskich w skali 1:100 na Dziedzińcu Menniczym w Zamku Książąt Pomorskich,

- zwiedzanie wystawy na Zamku pt.: „Piękno poza czasem”,

- oglądanie baletu pt.: „Dziedek do orzechów” w Operze na Zamku,

 • 12 grudnia:

- oglądanie aktualnej wystawy w Książnicy Pomorskiej,

- przedstawienie pt.: „Przyszedł mężczyzna do kobiety” w Teatrze Małym na Deptaku Bogusława w Szczecinie.

Uczestnikami wyjazdów byli mieszkańców Gminy Drawno: członkowie stowarzyszenia DUTW, 60+, emeryci, renciści, osoby z niepełnosprawnością lub mających problemy z poruszaniem się i ich opiekunowie oraz osoby bedące w trudnej sytuacji finansowej.

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury

 

 

Data wpisu: 22 października 2019r.

 

Inauguracja VIII r.a. DUTW wraz z obchodami II Drawieńskiego Dnia Seniora

 

W miniony piątek 19 października 2018r., w sali widowiskowej WEDEL Drawieńskiego Ośrodka Kultury, odbyła się uroczystość VIII-mej Inauguracji roku akademickiego Drawieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku połączonej z obchodami Drugiego Drawieńskiego Dnia Seniora. 

Więcej informacji na stronie głównej DOK

 

 

Data wpisu: 08 października 2019r.

 

Razem do Teatru.

Dnia 6 października 2018r. w godzinach popołudniowych Sniorzy z Drawna wraz ze stowarzyszeniem Drawieński Uniwersytet Trzeciego Wieku pojechali na wycieczkę autokarową do Szczecina w ramach której zaplanowano:

· zwiedzanie Muzeum Morskiego na Wałach Chrobrego połączone z oglądniem aktualnej wystawy sztuki Afrykańskiej oraz uczestnictwem w warsztatach na bębnach afrykańskich,

· spacer po Wałach Chrobrego i podziwianiem zabytków architektury.

· spektakl w Teatrze Współczesnym pn.: „Bzik. Ostatnia minuta”.

Uczestnicy wyjazdu zmęczeni i pełni pozytywnych wrażeń, wrócili do Drawna późnym wieczorem. 

Wyjazd do Szczecina był możliwy dzięki realizacji przez DUTW projektu pn.: „Razem do Teatru. Organizacja wyjazdów do różnych instytucji kultury w celu poznania ich oferty i specyfiki”. Projekt kierowany jest do mieszkańców Gminy Drawno: członków stowarzyszenia DUTW, 60+, emerytów, rencistów, osób z niepełnosprawnością lub mających problemy z poruszaniem się i ich opiekunów oraz osób bedących w trudnej sytuacji finansowej.

 

 

Kolejne planowane wyjazdy to:

4 listopada: zwiedzanie Centrum Dialogu Przełomu oraz spektakl pn.: „Kolacja dla Głupca” w Teatrze Polskim;

16 listopada: koncert w Filharmonii Szczecińskiej połączony ze zwiedzaniem obiektu;

1 grudnia: zwiedzanie aktualnej wystawy na Zamku pn.: „Piękno poza czasem” oraz oglądanie baletu pt.: „Dziedek do orzechów” w Operze na Zamku;

12 grudnia: przedstawienie pt.: „Przyszedł mężczyzna do kobiety” w Teatrze Małym w Szczecinie.

Więcej informacji dotyczących wyjazdów i rekrutacji ich uczestników można śledzić na stronie internetowej Drawnieńskiego Ośrodka Kultury: dokdrawno.pl w zakładce DUTW.

Realizacja projektu pn. „Razem do Teatru. Organizacja wyjazdów do różnych instytucji kultury w celu poznania ich oferty i specyfiki” jest możliwa dzięki dofinansowaniu pozyskanemu ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura Dostępna oraz wsparciu finansowemu na wkład własny do projektu który był zapewniony przez Burmistrza Drawna.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury

 

 

Data wpisu: 13 września 2018r. 

 

A może… razem do Teatru?

W lipcu stowarzyszenie Drawieński Uniwersytet Trzeciego Wieku, podpisało umowę na realizację projektu pn.: „Razem do Teatru. Organizacja wyjazdów do różnych instytucji kultury w celu poznania ich oferty  i specyfiki”, który jest dofinansowany w ramach programu Kultura Dostępna ze środków finansowych  Ministra  Kultury i Dziedzictwa  Narodowego pochodzących  z Funduszu Promocji Kultury.

Projekt realizowane będzie w terminie od 1 września do 31 grudnia 2018r. W tym czasie zaplanowanych jest 5 wyjazdów autokarowych do Szczecina do trzech różnych teatrów, opery i filharmonii dodatkowo połączone ze zwiedzaniem muzeum sztuki współczesnej, muzeum narodowego, wystawy na zamku, budynku filharmonii oraz spaceru i zwiedzania Parku Kasprowicza, Jasnych Błoni, Ogrodu Różanka i Wałów Chrobrego.

Projekt kierowany jest do mieszkańców Gminy Drawno: członków stowarzyszenia DUTW, 60+, emerytów, rencistów, osób z niepełnosprawnością lub mających problemy z poruszaniem się i ich opiekunów oraz osób bedących w trudnej sytuacji finansowej.

Więcej informacji dotyczących wyjazdów i rekrutacji ich uczestników będzie można śledzić na stronie internetowej Drawnieńskiego Ośrodka Kultury: dokdrawno.pl w zakładce DUTW.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury

 

 

Data wpisu: czerwiec 2018r.

 

ZA NAMI UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE  VII ROKU AKADEMICKIEGO DUTW 2017/2018 

26 czerwca 2018r. o godzinie 11.00 w sali biesiadnej Drawieńskiego Ośrodka Kultury w obecności zaproszonych gości (Burmistrz Drawna Andrzej Chmielewski, Skarbnik Gminy Agnieszka Zarecka, Dyr drawieńskiego oddziału ZBS Ewa Paszkowska, kierownik ŚDS Anna Kozłowska, przedstawicielka DPN Joanna Osińska) odbyło się uroczyste zakończenie VII Roku Akademickiego 2017/2018 Drawieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Nie zabrakło podsumowania całorocznej pracy DUTW uczynionego przez Prezes Krystynę Pietrzkiewicz, prezentacji artystycznej wyróżnionego na ARS 2018 zespołu wokalnego ANIBABKI oraz podziękowań. Na zakończenie części oficjalnej wykład edukacyjny pt. „Borelioza-o czym warto wiedzieć” wygłosiła dr KINGA  MICHNIK

      

Fotogaleria TUTAJ

 

Data wpisu: 05 marca 2018r.

 

UWAGA:  Zarząd Stowarzyszenia DUTW zaprasza na  Walne Zgromadzenie Członków, które odbędzie się w sali biesiadnej Drawieńskiego Ośrodka Kultury w dniu 21 marca 2018r. o godzinie 11.30 (I-szy termin zebrania); g.12.00 (II-gi termin zebrania)

Proponowany porządek zebrania:

1.Otwarcie zebrania; powitanie

2.Wybór Przewodniczacego i Sekretarza zebrania

3.Rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania merytorycznego i finansowego Zarządu za rok 2017

4.Rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania z działalności Komisji Rewizyjnej za rok 2017

5.Uchwalenie budżetu DUTW na rok 2018

5.Dyskusja nad sprawozdaniami i podjęcie uchwał

6.Dyskusja-wolne wnioski

7.Zakończenie obrad

 

Data wpisu: 19.06.2017r.

ZAPRASZAMY NA UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE  VI ROKU AKADEMICKIEGO DUTW 2016/2017 

28 czerwca 2017r.,(środa) o godzinie 12.00 w sali biesiadnej Drawieńskiego Ośrodka Kultury odbędzie się uroczyste zakończenie VI Roku Akademickiego 2016/2017 Drawieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W programie m.in wykład edukacyjny dr ILONY KOŚĆ z Uniwersytetu Szczecińskiego, Instytutu Pedagogiki-Katedry Pedagogiki Społecznej. 

Nie zabraknie podsumowania całorocznej pracy DUTW oraz prezentacji artystycznych. Nieodmiennie przypominamy także, że wykłady mają formę otwartą dla wszystkich zainteresowanych.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Data wpisu: 05 maja 2017r.

Kochani; mamy już naszą facebookową odsłonę. Jak klikniemy w nasze logo na stronie głównej- to przeniesiemy sie na nią szybciutko. Ale jak klikniemy słowo TUTAJ -to też sie tak zdarzy... :)

 

Data wpisu: 05 kwietnia 2017r.

WYNIKI NOWYCH WYBORÓW

15 marca na Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym odbyły się wybory na kolejną 3-letnią kadencję. Wybrana do ich przeprowadzenia Komisja Skrutacyjna w składzie: p.Halina Górska, p.Maria Haptar i p.Grażyna Granatowska stwierdziła, że  do Zarządu Stowarzyszenia Drawieński Uniwersytet Trzeciego Wieku zostali wybrani: Krystyna Pietrzkiewicz, Jan Michniewicz, Jadwiga Lewandowska, Danuta Sokołowska i nowa osoba w Zarządzie –Zbigniew Bogdański. Zarząd ukonstytuował się następująco:

 1. Prezes            -    Pietrzkiewicz Krystyna 
 2. Wiceprezes     -   Michniewicz Jan        
 3. Skarbnik          -  Lewandowska Jadwiga     
 4. Sekretarz         - Sokołowska Danuta     
 5. Członek           -  Bogdański Zbigniew                     

 

Natomiast skład Komisji Rewizyjnej jest następujący:

 1. Przewodnicząca- Ewa Dąbrowska
 2. Zastępca przewodniczącej- Mirosława Witkowiak
 3. Sekretarz- Tadeja Hołownia

Z związku z powyższym wszystkim wybranym do Władz Stowarzyszenia składamy najlepsze gratulacje wraz z życzeniami sukcesów.

 

Data wpisu: 28 lutego 2017r.

Na podstawie & 17 pkt 3 Statutu Drawieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Zarząd DUTW zaprasza na Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze, które odbędzie się w sali biesiadnej DOK-u 15 marca 2017r. o godzinie 11.00 (I-szy termin zebrania);11.30 (II-gi termin zebrania).

Porządek obrad:

1.Powitanie uczestników i gości

2.Przyjęcie porządku obrad

3.Wybór Przewodniczacego i Sekretarza zebrania

4.Sprawozdanie z działalności Zarządu za 2016 rok

5.Sprawozdanie finansowe za 2016r.

6.Sprawozdania Komisji Rewizyjnej za rok 2016

7.Dyskusja nad sprawozdaniami i podjęcie uchwał

8.Wybór Zarządu i Komisji Rewizyjnej

9.Podjęcie uchwał o wyborze Zarządu i Komisji Rewizyjnej

10.Dyskusja-wolne wnioski

11.Zakończenie obrad

 

 

 

02 marca 2016r.

UWAGA:  Zarząd Stowarzyszenia DUTW zaprasza na  Walne Zgromadzenie Członków, które odbędzie się w sali widowiskowej WEDEL Drawieńskiego Ośrodka Kultury w dniu 16 marca 2016r. o godzinie 11.00 (I-szy termin zebrania);11.30 (II-gi termin zebrania)

Proponowany porządek zebrania:

1.Otwarcie zebrania; powitanie

2.Wybór Przewodniczacego i Sekretarza zebrania

3.Rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania merytorycznego i finansowego Zarządu za 2015r.

4.Rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania z działalności Komisji Rewizyjnej za rok 2015

5.Dyskusja nad sprawozdaniami i podjęcie uchwał

6.Dyskusja-wolne wnioski

7.Zakończenie obrad

 

 

 

                                               

W ROKU 2015/2016  V Rok Akademicki rozpoczyna DRAWIEŃSKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU. Oficjalna Inauguracja rozpoczęła się 14 października 2015r w sali biesiadnej DOK o godzinie 11.00 wykładem wygłoszonym przez dr Beatę Bugajską z Uniwersytetu Szczecińskiego pt. „O szybkiej młodości i powolnej starości”.

O aktywność w roku 2015/2016 prosimy zarówno członków DUTW jak i wszystkich zainteresowanych. Jeżeli ktoś z Państwa chce poszerzyć swoją wiedzę, z pożytkiem i w interesujący sposób spędzić czas, nabyć nowe umiejętności – proszę SIĘ ZGŁOSIĆ I ZŁOŻYĆ DEKLARACJĘ przystąpienia do DUTW. W sprawie szczegółów dotyczących działalności DUTW, warunków przynależności do Stowarzyszenia, możliwości przedstawienia swoich propozycji i oczekiwań proszę kontaktować się z Prezesem DUTW panią Krystyną Pietrzkiewicz- dutwdrawno@o2.pl

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

Trochę historii

19 października 2011r. w Drawieńskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta inauguracja I-go Roku Akademickiego DUTW, pierwszej tego typu placówki w powiecie choszczeńskim; 11-tej w województwie zachodniopomorskim. Uniwersytet powołany został na zebraniu założycielskim 15 kwietnia 2011r; natomiast jako Stowarzyszenie zarejestrowany został 21 września 2011r w Sądzie Rejonowym w Szczecinie i wpisany w Krajowym Rejestrze Sądowym pod nazwą Drawieński Uniwersytet Trzeciego Wieku. A 17 stycznia 2012 r. miały miejsce dwa bardzo ważne wydarzenia: podpisanie ze Szczecińską Szkołą Wyższą Collegium Balticum UMOWY O PATRONAT oraz z BURMISTRZEM DRAWNA POROZUMIENIA O WSPÓŁPRACY. Dziś liczba członków DUTW liczy sobie 43 aktywnie działające osoby!!!.

 

W dniu 15 kwietnia 2011 roku, na zebraniu założycielskim, zostało powołane do życia Stowarzyszenie Drawieński Uniwersytet Trzeciego Wieku (DUTW). Na spotkaniu tym przyjęto statut, wybrano Zarząd i Komisję Rewizyjną nowo powstałej organizacji. Podstawą prawną powołania Stowarzyszenia jest Ustawa z dnia 7 kwietnia 1989 roku ( „Prawo o stowarzyszeniach”, Dz.U. z 2001 r., Nr 79, poz. 855 z.p.z.).  Działalność DUTW kierowana jest do osób starszych. Uniwersytet ma bowiem za zadanie aktywizację intelektualną, kulturalną, społeczną i fizyczną seniorów; poszerzenie wiedzy i nabycie nowych umiejętności, a także przyjemne spędzenie czasu w gronie rówieśników. Twórcom Uniwersytetu przyświeca również cel pozyskania seniorów-słuchaczy na rzecz wszechstronnego rozwoju naszej społeczności. Zadania te realizowane są poprzez prowadzenie wykładów z różnych dziedzin wiedzy, np.: prawa, historii, zdrowia, edukacji etc.  W programie przewidziano również zajęcia prowadzone w sekcjach, których ilość i dobór  zależy od woli i zainteresowań uczestników. Organizowane imprezy integracyjne czy okolicznościowe spotkania towarzyskie to dobra zabawa i wypoczynek.

Miejscem wykładów i spotkań w sekcjach jest głównie Drawieński Ośrodek Kultury, którego p. dyrektor Anna Hińcza-Gnysińska jest matką chrzestną Uniwersytetu (to właśnie zasługą p. Dyrektor jest jego utworzenie), jak również rzeczniczką ścisłej współpracy pomiędzy DOK i DUTW. Ale studenci spotykaja się także w Gimnazjum i oczywiście w plenerze.

W roku 2014 zakończyła się I-sza Kadencja Zarządu DUTW z Prezesem Janem Michniewiczem i rozpoczęła pracę Kadencja II-ga z Prezes p.Krystyną Pietrzkiewicz.